Header Ad

شرکتی نسوز که با سود ۳ ریالی سهامدار را سوزاند

نماد برتر: جمع درامدهای عملیاتی این شرکت در سال گذشته با رشد همراه بوده و به بیش از ۴۰۳ میلیارد ریال رسیده که بیش از ۱۰۰ درصد رشد را نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد، با این حال، رشد شدید هزینه‌های مالی شرکت که تقریبا معادل کل سود عملیاتی آن بوده، منجر به افت سود خالص به میزان ۶۲ درصد شده است.

 

به گزارش نماد برتر، صورت‌های مالی سالیانه حسابرسی شده منتهی به پایان آذر ماه سال ۱۳۹۷ که با تاخیر سه هفته‌ای نسبت به مهلت‌های تعیین شده توسط سازمان بورس، منتشر شده است، نشان می‌دهد که شرکت فرآورده‌های نسوز پارس در سال مالی گذشته عملکرد ضعیفی را داشته و نتیجه عملکرد این شرکت در این سال، منجر به کسب سود خالص ۲۵۵ میلیون ریالی شده که بیش از ۶۲ درصد افت را نشان می‌دهد.

نکته بسیار تامل برانگیز در خصوص این شرکت، ارزش بازار بیش از ۶۷۰ میلیارد ریالی آن است که بسیار نامتناسب با عملکرد مالی آن و سود خالص کسب شده آن که در سال گذشته تنها ۲۵۵ میلیون ریال بوده و این، نشان‌دهنده قیمت‌های حبابی و غیرواقعی در برخی از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه طی یک سال گذشته است.

جمع درامدهای عملیاتی این شرکت در سال گذشته با رشد همراه بوده و به بیش از ۴۰۳ میلیارد ریال رسیده که بیش از ۱۰۰ درصد رشد را نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد، با این حال، رشد شدید هزینه‌های مالی شرکت که تقریبا معادل کل سود عملیاتی آن بوده، منجر به افت سود خالص به میزان ۶۲ درصد شده است.

«کفپارس» و کسب سود 3 ریالی به ازای هر سهم در سال 97

انواع آجر نسوز، محصول اصلی این شرکت بوده که در سال گذشته به میزان بیش از ۸٫۸۰۰ تن به فروش رسیده و این در حالی است که این میزان فروش در سال مالی قبل از آن، کمتر از ۶ هزار تن بوده است و بخش مهمی از رشد درآمدهای عملیاتی شرکت از بابت رشد مقادیر فروش شرکت بوده است.

    نظر خود را بنویسید

    آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.*

    Header Ad